Komunikat dotyczący kampanii 'Kocham. Reaguję'


POWIATOWE CENTRUM POMOCY RODZINIEW ZWOLENIU UL. WŁ. JAGIEŁŁY 4, 26-700 ZWOLEŃ

WSPÓLNIE Z KOMENDĄ POWIATOWĄ POLICJI W ZWOLENIU

Zespół ds. Nieletnich i Patologii Sekcji Prewencji

Pl. Jana Kochanowskiego 10, 26-700 Zwoleń
Komunikat


Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Zwoleniu włączyło się do realizacji kampanii "Kocham. Reaguję".

Kampania ta ma na celu m.in. zwiększenie społecznego zaangażowania w sprawy związane z przeciwdziałaniem przemocy w rodzinie, ze szczególnym uwzględnieniem reagowania na przemoc wobec dzieci, poszerzenie poziomu wiedzy obywateli na temat przemocy domowej oraz podniesienie profesjonalizmu działania służb na rzecz szeroko rozumianego przeciwdziałania i zwalczania przemocy w rodzinie.

W kampanię włączyło się Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej i Fundacje: Krajowe Centrum Kompetencji oraz Dzieci Niczyje, a jej formuła opiera się na spotkaniach informacyjnych, które emitowane są w stacjach telewizyjnych i radiowych. Ponadto działania wzmocnione zostaną informacjami zawartymi na plakatach, broszurach i ulotkach. Nieodłącznym elementem kampanii "Kocham. Reaguję" jest telefon zaufania dla ofiar dotkniętych przemocą (0 800 109 801). Telefon obsługiwany jest przez odpowiednio przeszkolonych pracowników Fundacji Krajowego Centrum Kompetencji "KCK". Dodatkowo na rzecz kampanii pracują również operatorzy ogólnopolskiego telefonu zaufania dla Dzieci i młodzieży 116 111, którzy współpracują z Policją.

Informacja wytworzona przez:
Damian Puk , w dniu:  19‑03‑2009 12:36:00
Informacja wprowadzona do BIP przez:
Kamila Ciucias , w dniu:  $dateTool.format("dd-MM-yyyy HH:mm:ss", $date).replace(" ", " ").replace("-","‑").replace(" 00:00:00", "")
Data ostatniej aktualizacji:
10‑08‑2009 13:35:02
Ilość wyświetleń:
Trwa wczytywanie
Wczytywanie danych...
Lp. Rodzaj zmiany article-history-date-create Wytworzono przez Wprowadzono przez Akcje
article-history-load-more
article-show-archive